Linkek a témában:
Férfi meddőségről röviden
Meddőségnek nevezik azt, ha egy pár egy éven keresztül védekezés nélkül rendszeresen él nemi életet és mégsem fogan meg terhesség. A meddőségek kb. 40%-a férfi, kb. 40% női eredetű, és kb. 20%-ban a pár mindkét tagjánál kimutathatók a meddőség okai. A meddőség a nyugati országokban élő párok kb. 10-12%-nál jelentkezik.
Lap a férfi meddőségről
Ma azt mondják, hogy az esetek kb. egyharmadában csak a férfi, egyötödében a férfi és a nő egyaránt felelős azért, hogy nem sikerül gyermeket "összehozni". Ez 53%!!! Sajnos a férfiak ezt nehezen ismerik be. Nem tudják, hogy az andrológiai vizsgálat éppoly fontos része a kivizsgálásnak, mint a nőgyógyászati. Ne gondolják, hogy kevésbé férfiak, ha miattuk nem esik teherbe életük párja!
A férfimeddőség diagnosztikája
A férfi meddőség diagnosztikája igen sokrétű. Alapszinten magába foglalja az ejaculátum makroszkópos és mikroszkópos vizsgálatát, az észlelt paraméterek, spermiumszám, spermium mozgás, százalék és intenzitás, valamint morfológiai jellemző kiértékelését. A spermiumok életképességének megítélésére használatos festési eljárásokon kívül gyakran kerülnek alkalmazásra olyan tesztek, amelyek a spermium cervix nyákban való viselkedését vizsgálják (lemezpenetrációs teszt, kapillárpenetrációs tesztek, post-coitális tesztek, spermium-cervixnyák kontacttesztek).
Meghatározás
A hormonok olyan jelhordozó molekulák, amelyek befolyásolni képesek más sejtek működését, ezáltal az élőlények életfolyamatait szabályozzák. A hormonok a belső elválasztású (endokrin) mirigyekben termelődnek, és a vérkeringés útján jutnak el célsejtjeikhez, ahol kifejtik hatásukat.