Linkek a témában:
Cukorbetegség
A tápcsatorna a táplálékkal felvett szénhidrátokat glükózra (monoszacharid) bontja. Ez azt jelenti, hogy minden (emészthető) szénhidrát hasonló hatású a szervezetre, bár a lebontás sebessége fontos tényező. A glükóz a bélfalon keresztül a vérbe kerül és ezúton a test minden részére eljut.
A cukorbetegség szövődményei
A cukorbetegség heveny veszélyforrás minden cukorbeteg számára, igaz, nem mindenkinél egyforma mértékben. A leggyakoribb probléma, ami felmerül, a gyógyszeres kezeléssel függ össze, annak mintegy mellékhatásaként jelentkezik. Ez a vércukor túlzottan alacsony szintre történő csökkenése, a hipoglikémia.
Mit ehet a cukorbeteg?
A cukorbetegség alatti diéta legfőbb jellemzői lényegében megegyeznek az egészséges táplálkozás fő ismérveivel. Ugyanakkor a cukorbetegség fajtája és egyéni adottságok is befolyásolhatják a diéta megfelelő összeállítását.
Cukorbeteg életmód
Kiderült, hogy cukorbeteg? Nem érdemes elkeserednie! Ha betart bizonyos szabályokat és ajánlásokat, illetve ha követi kezelőorvosa tanácsait, élete minden téren teljes lehet! Tanácsaink kezdő és haladó cukorbeteg diagnosztizáltaknak egyaránt segítenek abban, hogy átgondoljuk, mit is tehetnénk másképp, mire kell fokozottan figyelnünk.
Új sejtek, új gének, új gyógymódok
A diabéteszt a hasnyálmirigy betegsége okozza. Az immunrendszer tévedésből megtámadja az inzulintermelő béta-sejteket, és szétroncsolja őket. A megmaradt sejtek már nem tudnak elegendő inzulint termelni.
Kulcs a hormonokhoz
A fenti köznyelven írt könyv megadja a nélkülözhetetlen alapismereteket a hormonháztartás témájában, aminek birtokában sikeresebben fel tudjuk venni a harcot a mai generációs betegségek ellen.
Meghatározás
A hormonok olyan jelhordozó molekulák, amelyek befolyásolni képesek más sejtek működését, ezáltal az élőlények életfolyamatait szabályozzák. A hormonok a belső elválasztású (endokrin) mirigyekben termelődnek, és a vérkeringés útján jutnak el célsejtjeikhez, ahol kifejtik hatásukat.